EST juhend


SPF (Sender Policy Framework) is an email-authentication technique, which allows the domain owner to control who can send messages on behalf of the domain.


DKIM (DomainKeys Identified Mail) is an email-authentication method, which ensures that message's subject, sender address or content has not been tampered with during transit.


Properly set up SPF and DKIM signal the recipient's mail server that the message is authentic and from a legitimate source, which in turn improves domain reputation and can improve deliverability.


DMARC is an email authenication protocol that gives the domain owner the ability to protect their domain from unauthorized use. It is built on SPF and DKIM, and depending on DMARC configuration either or both 3rd party SPF and DKIM must be configured.
Adding SPF record

On the domain nameserver management page.


1) Add new TXT entry, if no SPF entry can be found:


Name: (leave empty)

Type: TXT

Value: v=spf1 a mx include:_spf.smaily.com ~all


2) Update the existing one, if already present:


Add "include:_spf.smaily.com" before "~all" or "-all".Note! SPF entry has to contain IP-addresses of all of the services that are used to send messages on behalf of the domain. Otherwise messages might not get delivered to intended recipients. If you are unsure of which services send messages on behalf of your domain, please consult with your IT department.
Adding DKIM records


To enable DKIM signing, you need to add two CNAME records:


RecordTypeValue
blue.smly._domainkeyCNAME
blue._dkim.smaily.com
green.smly._domainkey
CNAME
green._dkim.smaily.com
If you have any questions regarding SPF and DKIM records, please contact us at support@smaily.com
SPF ja DKIM kirje lisamine


SPF (ehk Sender Policy Framework) on kirjade autentimise tehnika, mis annab domeeni omanikule võimaluse kontrollida, kellel on domeeni nimel õigus kirju saata.


DKIM (ehk DomainKeys Identified Mail) on kirjade autentimise meetod, mis tagab, et kirja subjekti, saatja aadressi või sisu ei ole saajani jõudmise käigus muudetud.


Korrektselt seadistatud SPF ja DKIM annavad kirja vastuvõtvale meiliserverile signaali, et tegu on autentse kirjaga usaldusväärsest allikast, mis omakorda parandab domeeni reputatsiooni ja võib parandada kirjade kohaletoimetamist.


DMARC on kirjade autentimise protokoll, mis annab domeeni omanikule võimaluse kaitsta oma domeeni lubamatu kasutuse eest. Protokoll on ehitatud SPF tehnika ja DKIM meetodi peale ja sõltuvalt DMARC-i seadistustest peab 3nda osapoole SPF või/ja DKIM olema korrektselt seadistatud.
SPF kirje lisamine

1) Domeeni nimeserveri haldamise lehel lisa SPF kirje puudumisel järgnev uus kirje:


Kirje: (jäta tühjaks)

Tüüp: TXT

Väärtus: v=spf1 a mx include:_spf.smaily.com ~all

 

Näiteks Veebimajutus.ee admin-liideses näeks see välja järgmine:


2) Kui SPF kirje on juba olemas siis tuleb täiendada olemasolevat kirjet järgmise osaga (lisada enne ~all): 


include:_spf.smaily.comNB! SPF kirje peab sisaldama kõikide teenuste serverite IP-aadresse, mis selle domeeni nimel kirju saadavad, et vältida võimalikke probleeme kirjade kohale jõudmisega. Kui ei teata, millised teenused selle domeeni alt kirju saadavad, siis konsulteerige oma IT toega.Kohe pärast SPF kirje lisamist ei soovita me postitust välja saata, sest tehtud muudatuste rakendamisega võib minna aega vähemalt 1 tund.


SPF kirje toimivust on võimalik kontrollida MxToolBox SPF Check tööriistaga. Kontrollimiseks tuleb Domain Name lahtrisse sisestada domeen, millele SPF kirje sai lisatud, ja klõpsata SPF Record Lookup nupule. 
DKIM kirje lisamine


DKIM allkirjastamise aktiveerimiseks tuleb luua DNS kirjete seadete all kaks uut CNAME kirjet


KirjeTüüpärtus
blue.smly._domainkeyCNAME
blue._dkim.smaily.com
green.smly._domainkey
CNAME
green._dkim.smaily.comVaata ka:
SPF ja DKIM kirje lisamise Zones juhendit

SPF ja DKIM kirje lisamise Veebimajutuses juhendit